5. 8. 2009 Tomáš Kubánek

Konečně jsme na ledě, těší Gulašiho

P r a h a - Přípravnými zápasy vrcholí letní příprava hokejových mužstev. Signalizují blížící se začátek extraligových bojů. Netrpělivě je očekávají nejen fanoušci, ale těší se na ně také samotní hráči. Po dvou týdnech tréninku na ledě přišel i první ostrý zápas, a to s Berounskými Medvědy.

"Letní přípravu na suchu nemá rád snad nikdo. Proto jsme rádi, že už jsme na ledě. I když ty první dva týdny bývají krušné. Člověk si musí trochu zvykat na novou výzbroj apod, ale už je to dobré," spokojeně říká sparťanský obránce. "Už se těšíme na novou sezónu," vzhlíží vpřed.

Před startem extraligy by měla sparťany dostat do správné provozní teploty měsíční porce přípravných zápasů. První z nich již mají zdárně za sebou. "S Berounem to byl docela dobrý zápas a jsme rádi, že jsme ho 2:1 vyhráli," hodnotí Gulaši středočeské derby. "Především ale hledáme optimální složení formací. Pětky se v této fázi ještě mění."

MICHAL GULAŠI

Před letošním ročníkem se Sparta s Berounem dohodla na užší spolupráci, která s sebou přináší také provázanost kádrů obou klubů. Proto se v dresu Medvědů prohánělo hned několik exsparťanů. "Neřekl bych ale, že to bylo nějak pikantní. Pro mě byl Beroun soupeř jako každý jiný."

Už ve čtvrtek vstoupí Pražané do Tipsport Cupu, který pravidelně příjemně osvěžuje tuzemská přípravná utkání. "Sparta má vždycky velké ambice, jak v lize, tak v poháru, a tak doufám, že dojdeme co nejdál," věří opora zadních řad.

Letní příprava už pomalu odnáší i vzpomínky na čas strávený na přelomu obou sezon, kdy hráči užívají zaslouženého volna. "Byl jsem rád, že jsem mohl odjet aspoň na týden k moři a přemýšlet taky o nečem jiném, než jen o hokeji," rekapituluje třiadvacetiletý bek svou dovolenou. "Teď už jsem ale zase připraven soustředit se jen na něj."