21. 9. 2018 Daniel Ryl

Hrdina Machovský: Musíme vyhrávat i škaredě

V Plzni strávil čtyři sezony, ale tentokrát se na západ Čech vrátil jako soupeř. Brankář MATĚJ MACHOVSKÝ byl hlavní postavou druhého vítězství Sparty v sezoně, když pochytal 44 střel Západočechů. "Vždycky chcete hrát hezký hokej, dávat si žabičky do prázdné branky, ale takhle hokej nefunguje. Někdy to prostě musíte urvat, i když to nejde. Jsem rád, že jsme to dneska zvládli," pochvaloval si po vydřeném vítězství brankář Pražanů, kterého na ledě indiánů zaskočilo velké teplo.

Matěji, berete vítězství a dva body, ale v Plzni jste se hodně zapotil. Jak jste se cítil?
Bylo hodně práce. Plzeň má vyrovnaný kádr vepředu i vzadu, gólman jim chytá výborně a sedí jim to. Doma si věří a hrají tu hodně aktivně. Myslím si, že jsme to dobře ustáli a zaslouženě jsme vyhráli.

Celkem třikrát vám pomohla i tyčka. Cítil jste, že je při vás v Plzni i štěstí?
Já říkám, že dobrý gólman vždycky potřebuje trošku štěstíčka, aby zápas dotáhl, a musím říct, že já jsem ho dneska měl. Kluci dali rozhodující gól, což bylo super.

Plzeň vás přestřílela, ale o to je vydřené vítězství cennější, souhlasíte?
Ano. Jak říkali trenéři, někdy to prostě vypadá škaredě, ale i takové zápasy musíme vyhrávat. Jsem rád, že jsme to dneska urvali, protože když budeme vozit body z venku, myslím si, že to bude dobré.

44
Brankář Sparty Matěj Machovský při svém návratu do Plzně zářil. K výhře pomohl 44 zákroky, ale třikrát ho zachránila tyčka.

V Plzni jste strávil čtyři sezony a poprvé jste se sem vrátil jako soupeř. Bylo dnešní utkání i z toho důvodu speciální?
Určitě bylo. Ty čtyři sezony v Plzni byly super a já jí vděčím za to, že vůbec hraju profesionální hokej, protože mi ve dvaceti dali šanci a věřili mi. Jsem rád, že jsem tady byl, určitě to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, co jsem kdy udělal.

Když jste vyjel na rozbruslení, dolehly na vás vzpomínky?
Bylo to trošku zvláštní. Nechtěl jsem se na to soustředit, ale když jedete na druhou stranu při rozbruslení, je to trošku zvláštní. Myslím si, že jsem to zvládl dobře a diváci mě taky ušetřili, takže to bylo fajn.

I vy jste si ale musel vyslechnout několik nadávek. Překvapilo vás to?
Když máte esko na dresu, tak vás nikde nevítají. (usmívá se) To je úplně normální, my jsme to čekali a já taky. Člověk ty nadávky ani nevnímá, to už je taková ohraná věc, kterou máte úplně všude. Kdyby tam probíhalo nějaké jmenování, je to něco jiného, ale takhle to člověk nevnímá.

Kromě pekelné atmosféry bylo na v aréně i velké teplo, bylo utkání o to těžší?
Bylo šílené teplo. Led se podle mého rozpouštěl, takové vedro jsem nečekal. Ono to tak je. Když máte zápas uprostřed zimy, tak vám není zima, ale takhle vám je ve výstroji ještě třikrát větší horko. Je lepší, když toho jde na vás víc, ať se více soustředíte.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Třetí posilou Sparty je Miikka Salomäki

Divíšek: Kádr ještě posílí, CHL je výzva

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!