12. 8. 2022 Martina Nová

Billa Cup den druhý: Sparta jde přímo do semifinále

Na programu je druhý den zápasů základních skupin Billa Cupu. Do hry se dostane všech šest týmů, Plzeň s Nitrou se bude muset poprat v jednom dni se dvěma duely. Sparťany čeká právě celek ze Slovenska, který bude mít v nohách odpolední střetnutí se Vsetínem. Průběžné informace vám přineseme zde v článku, všechny zápasy můžete také sledovat živě na Onlajny.com.

ZÁKLADNÍ SKUPINY

SKUPINA A

K prvnímu zápasu na turnaji vyjela Plzeň, která vyzvala Třinec. Přestože po první části to vypadalo, že se bude opakovat průběh duelu se Slavií, opak byl pravdou. Ve druhé dvacetiminutovce Západočeši otočili stav zápasu a ve třetí části zpečetili své tříbodové vítězství gólem na 3:1. Tabulka skupiny A bude ještě zajímavá.

HC Pilsen Wolves - HC Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Maršálek (Ravnik), 31. Kočárek (Potapov), 55. Malíček (Reisnecker) – 4. Řípa (Taliga).

V první třetině měli gólově jasně navrch hráči Plzně, když se ujali vedení 2:0, jenže na začátku druhé třetiny musel vystřídat jejich brankář a Slavia toho využila. Dvěma trefami vyrovnala skóre a mohla jít do vedení, ale neproměnila ani jednu přesilovou hru. Čtyři vteřin před sirénou pak vedení Plzni navrátil Ravnik.

Třetí dvacetiminutovka nabídla strhující podívanou. V trestném střílení srovnal Keller a vedení sešívaným vystřelil Švancar. Vlci však nehodili vidle do žita a brzy skórovali na 4:4. Jenže Plzeň byla během utkání často vylučovaná a to jí pravděpodobně ubralo síly v závěru. V 59. minutě se podruhé v zápase prosadil Adam Keller a Slavia si připsala tříbodovou výhru 5:4.

HC Slavia Praha - HC Pilsen Wolves 5:4

Branky a nahrávky: 24. Skyba, 28. Švancar (Chylík), 41. Keller, 51. Švancar (Chylík), 59. Keller (Holešovský, Skyba) – 3. Trefný, 15. Potapov (Trefný, Račinský), 40. Ravnik, 55. Račinský.

Situace ve skupině A se poněkud zamotala, jelikož každý z týmů zvítězil za tři body, nicméně pozitivní bilanci má jen Plzeň, a tak by měla přímo postoupit do semifinále. Slavia a Třinec se budou muset o medailové boje ještě porvat.

Konečné pořadí skupiny A:

1. HC Pilsen Wolves | 3 b – 7:6 – 1:0:0:1
    2. HC Slavia Praha | 3 b – 7:7 – 1:0:0:1
    3. HC Oceláři Třinec | 3 b – 4:5 – 1:0:0:1

SKUPINA B

Utkání Nitry a Vsetínu nabídlo pěknou střeleckou podívanou. V první dvacetiminutovce se dvakrát jednobrankového vedení ujali Valaši, které jim také vydrželo do druhé části. V úvodu prostřední dvacetiminutovky navíc zvýšili stav na 3:1, jenže Nitra se nehodlala vzdát. V polovině utkání tak snížila na rozdíl jedné branky, a pak dokonce ve vlastním oslabení vyrovnala na 3:3.

Nedlouho po čtvrté trefě přidali Slováci další trefu a do kabin šli s vedením na kontě. Ve třetím dějství navázali tam, kde skončili a zdálo se, že při stavu 5:3 bude dobojováno. Opak byl pravdou. Vsetín zapnul na maximum a slepenými góly taktéž vyrovnal. Nitranským se patrně nechtělo riskovat v samostatných nájezdech, a tak 57. minutě rozhodl Ackermann.

HK Nitra - VHK Vsetín 6:5 (1:2, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Vízner (Ťapušík), 30. Ťapušík, 36. Bojňanský (Dunay), 36. Hazucha (Ťapušík, Brath), 42. Šimončič (Dunay), 57. Ackermann (Ozimák, Béger) – 2. Mikulka (Fusek), 20. Malý (Vašička, Fusek), 21. Němec (Vinklárek, Vašička), 52. Vašička (Surý, Mikulka), 53. Němec (Vašička)

Pražané si od samotného začátku klání hlídali průběh. Dvoubrankové vedení zařídil Spartě v první třetině Ivan Volodin. V druhé části Nitra vystrkovala růžky, když snížila na 1:2, a pak ještě na 2:3, nicméně poté to bylo jasně v rukách sparťanských mladíků.

Ještě do konce druhého dějství se prosadil Pavelka s Gottwaldem a náš celek vedl vysoko 5:2. Zejména ve třetí třetině se už na Nitře hodně podepisoval odpolední zápas a nestíhala se soupeřem bruslit. I přesto ale vykřesala naději v podobě gólu v 58. minutě, jenže Sparta nedopustila žádné překvapení a v čase 59:00 dokonal výsledek 6:3 Saveliy Prikhodko. Naši mladíci se tak představí během sobotního večera v semifinálovém utkání.

HC Sparta Praha - HK Nitra 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Volodin (Prikhodko), 6. Volodin (Hoznourek), 30. Haynaliy (Vaňha), 33. Pavelka (Burda, Vaňha), 36. Gottwald (Hort, Vaňha), 59. Prikhodko (Bochkor) – 26. Rís (Hazucha), 31. Béger, 58. Pinček.

Konečné pořadí skupiny B:

1. HC Sparta Praha | 4 b – 8:6 – 1:0:1:0

2. HK Nitra | 3 b – 9:11 – 1:0:0:1

3. VHK Vsetín | 2 b – 8:8 – 0:1:0:1

Sobotní program

11:30 HK Nitra - HC Oceláři Třinec

14:00 VHK Vsetín - HC Slavia Praha

16:30 HC Pilsen Wolves - vítěz utkání od 11:30

19:00 HC Sparta Praha - vítěz utkání od 14:00

Rozpis všech utkání naleznete zde.

Finančně podporuje: