5. 1. 2014 Jiří Liebreich

Bek Sičák: Vrátil jsem se do starých kolejí

V zápasech Sparty s Vítkovicemi vítězí hosté. Nejinak tomu bylo ve druhém pražském utkání, ze kterého si po výhře 3:1 odváží tři body Ostravané. Holešovičtí hlásí alespoň jednu dobrou zprávu, po měsíčním zranění se do sestavy vrátil obránce VLADIMÍR SIČÁK: "Soupeř měl rychlý přístup, tím nám dělal problémy."

Přijely Vítkovice, se kterými jste venku vyhráli, doma prohráli. Čekali jste od utkání stejný průběh, jako byl ten v předchozím domácím utkání?
Je to tak, čekali jsme stejný zápas, jako byl ten náš domácí. Vítkovice byly hodně aktivní, ukázalo se přesně to, co jsme čekali. V první třetině jsme si s tím nemohli poradit, ve druhé jsme už byli lepší. Ve třetí třetině jsme se bohužel nechali hloupě vyloučit.

Vladimír Sičák

Chtěli jste udělat výraznější změnu v taktice, když přijel tým, kterému se tolik daří venku?
Řekl bych, že Vítkovicím ve druhé třetině trochu došla šťáva. Nedokázali jsme vstřelit góly, načež jsme inkasovali ve třech proti pěti. Zkrátka nedáš – dostaneš, tak už to v hokeji je.

V čem spočívá kouzlo venkovních zápasů Vítkovic, že se jim podařilo v Praze vyhrát i podruhé?
Dobře brání, střední pásmo hrají systémem 1-4. Musíme tam puky nahazovat, mají velké beky, kteří vyhrávají souboje. Spíš bych řekl, že měly rozhodnout přesilovky – ty ale vyzněly v jejich prospěch. V přesilovkách jsme netrefovali bránu, a když ano, tak jsme trefili jen brankáře.

V závěru utkání jste hráli přesilovku, z branky byl navíc odvolán Tomáš Pöpperle, hráli jste tedy 6 na 4. Co scházelo k vyrovnání?
Bylo to záludné, soupeř hrál hodně aktivně. Měli jednu výhodu, že hráli oslabení a tím pádem mohli vyhazovat puky. Nemohl být icing, tím je to jednodušší. Sice je tam naše výhoda šesti hráčů, zas až taková extra šance to také není. Proto si myslím, že to pro ně bylo jednodušší. Měli ale rychlý přístup, to nám dělalo problémy.

19:03
Celkový ice-time navrátilce Sičáka

Vy jste nastoupil po měsíčním výpadku, jak jste se po zranění cítil?
Nerad bych se sám hodnotil, to ať posoudí lidi. Šance jsem měl, ale bohužel jsem netrefoval bránu, nebo jsem trefil jen soupeře. Víceméně jsem se tak vrátil do starých kolejí. (smích) Musím na tom zapracovat a hrát lépe.

Spartu čekají v dvou následujících domácích zápasech dva defenzivní soupeři, Slavia a Zlín. Jak se na ně připravit?
Se Slávií hrajeme až v pátek, máme tedy hodně času. Pepa Jandač určitě něco vymyslí, připravuje nás dobře. Máme k dispozici videa toho, jak soupeři hrají. Dnes jsme se sice nedokázali více prosadit, jak Zlín tak Slavia s námi ale budou mít problémy, a my uděláme všechno proto, abychom je porazili.