26. 5. 2022 HC Sparta

​Posily z řad odchovanců: Krutil, Safin a Brízgala

Sparťanské vedení navazuje na trend návratů sparťanských odchovanců. Do klubu, kde udělali první krůčky v dospělém hokeji, se vrací nadějný útočník Ostap Safin, obránce Michael Krutil a brankář Adam Brízgala.

Zatímco Safin a Brízgala působili ve Spartě odmalička, Krutil přestoupil do klubu v juniorském věku z Letňan. „Rádi dáváme příležitost hráčům, kteří mají ke klubu vztah. Všichni tři mají své kvality na to, aby se v extralize prosadili,“ má jasno sportovní ředitel Petr Ton.

Ostap Safin platil v mládežnických kategoriích Sparty vždy za velkou naději našeho klubu. Za A-tým nastoupil poprvé už v šestnácti letech. Pravidelně se nominoval do české reprezentace, Edmonton Oilers jej v roce 2017 draftovali ve čtvrtém kole. Po pěti letech v nižších a juniorských zámořských soutěžích se nyní sparťanský talent vrací ve třiadvaceti letech do svého mateřského klubu.

„Ostap se vrací ze zámoří a má předpoklady se prosadit v české extralize. Je to velice talentovaný hráč se skvělými parametry, má dobrou techniku i bruslení. Má šanci prorazit, věříme, že se mu to u nás podaří,“ říká Ton.

Draftem NHL prošel před dvěma lety rovněž ve čtvrtém kole také obránce Michael Krutil. Devatenáctiletý talent si za sparťanské áčko zahrál například na předsezonním turnaji v Mannheimu v roce 2019, kdy patřil mezi nejvýraznější hráče. Slibně rozjetou sezonu mu bohužel zbrzdilo zranění, přesto se kromě mládežnických reprezentací dokázal prosadit v zámořské AHL a naposledy taky v elitní švédské lize v dresu Växjö.

„S návratem Michaela Krutila získáváme dalšího šikovného a ofenzivního beka. Slibujeme si od něj, že se prosadí do stálé sestavy. Byl draftovaný, hrál o smlouvu v Americe a dohrával sezonu v jednom z elitních švédských klubů. Je mu stále pouze devatenáct let. Věříme, že ty nejlepší roky nejen ve Spartě má ještě před sebou,“ má jasno sportovní ředitel klubu.

Brankáře doplní další odchovanec Adam Brízgala, který je ale součástí týmu už několik měsíců. Trénoval s klubem totiž už během letošního playoff. Třiadvacetiletý gólman má za sebou zkušenosti ze zámoří, v posledních sezonách chytal v Kladně a druholigové Porubě.

„Během playoff se nám Adam skvěle osvědčil. Moc o něj stál i náš trenér brankářů Petr Přikryl. Chtěli jsme ho do Sparty už před dvěma lety, kdy byl ještě pod smlouvou na Kladně,“ dodává Ton.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede

Vydražte si hrané dresy ze sezony 2023/2024

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili

Krejčík: Vždycky nám chyběl kousek