ZLN - SPA 3:5 - Vítězství zajistili obránci

II/4, sobota 2. 12. 2017
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Kubík – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Janošek, Riedl – Sebera, Podešva, Dvořáček, Weintritt, Světlík, Lekeš, Luža, Kozubík, Fajkus, Kristek.
Sparta: Mičán – Bureš, J. Najman, Tůma, Havlín, Prchal, Pika, Bláha, Lis, Klapka – Prymula, O. Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Slavíček, Flídr, Arnošt, Čech, D. Vitouch.
Branky a nahrávky: 35. Fajkus (Sebera), 50. Fajkus (Světlík), 59. Suhrada (Sebera, Hamrlík) - 4. Prchal (Pika, Obadal), 18. Bureš (Dani, Tůma), 20. Havlín (Čech, Bureš), 43. Arnošt (Čech, Tůma), 48. D. Vitouch (J. Najman, Bláha). Rozhodčí: Čuňočka - Bryška, Novák. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 22:39. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 3:5.
Ke svému druhému kolu nadstavby nemuseli sparťanští starší dorostenci cestovat daleko. Pražané přespali v Olomouci a následně přejeli do nedalekého Zlína, který byl pro ně druhým moravským soupeřem v krátkém sledu. Na jeho kluzišti sparťané zpočátku jasně dominovali a po famózní první třetině měli otěže utkání ve svých rukou. Ševci se v dalším průběhu utkání oklepali, finální úder jim ale zasadili útočníci Ondřej Pšenička a David Vitouch. Holešovičtí se tak po výhře 5:3 vracejí domů s tříbodovou pořízenou, příští týden je čeká očekávané domácí derby.

Hosté hned v první minutě dostali možnost přesilové hry, což jim dost možná pomohlo dostat se do tempa. Početní výhodu sice nevyužili, ovšem krátce po jejím skončení první gól přece jen vstřelili. Po vyhraném buly se puk dostal na modrou čáru k Jakubu Prchalovi, jehož následná střela proskočila brankáři Jakubu Kubíkovi mezi betony. Sparťané tak získali potřebný klid na hokejky a prakticky celou první třetinu byli aktivnější. Nedostávali sice Zlín pod soustavný drtivý tlak, ovšem vytvářeli si více šancí a tlačili se do zakončení.

V závěru třetiny svou aktivitu zužitkovali dvěma dalšími trefami. Nejprve se prosadil Jan Bureš, jehož nenápadná střela z vrcholu kruhu pro vhazování zapadla do sítě zlínské branky, poté ho napodobil Ondřej Havlín, který dostal přesný pas zpoza branky a tvrdou ranou propálil Kubíka. Obě branky dělila minuta a dvacet tři vteřin. Zajímavá je také skutečnost, že všechny tři góly Sparty v první třetině vstřelili obránci.

Ve druhé časti Pražané pokračovali v aktivní hře a nastaveném tempu. Na rozdíl od první třetiny se však domácí tentokrát ubránili sparťanským pokusům a neinkasovali. A co víc, Zlínu se podařilo vyrovnat hru a snížit ve vlastním oslabení na 1:3. Sebastian Fajkus s pomocí Matěje Sebery využil zmatku na modré čáře obranného pásma, získal kotouč a ujížděl sám na branku. Povedenou kličkou si položil gólmana Sparty Mičána a zasunul puk za jeho beton. Vstřelená branka na zlínské mužstvo zapůsobila jako živá voda. Domácí hokejisté hned přidali, začali se aktivně cpát do zakončení a chtěli co nejdříve přidat druhý gól. Další šance však obrana hostů zvládla, a tak se do druhé přestávky skóre nezměnilo – Sparta stále držela dvoubrankový náskok.

V úvodu třetího dějství se Pražané rychle dostali do útočného pásma, k čemuž jim pomohl i zbytek přesilové hry. I po jejím skončení zůstali u puku a svou aktivitu nakonec přetavili ve čtvrtý gól, který vsítil Dominik Arnošt. O necelé tři minuty později přidal pátou trefu pražského celku David Vitouch, jehož střelu z dálky brankář Kubík zřejmě moc neviděl, a tak mu puk prosvištěl nad vyrážečkou až do sítě.

S odpovědí přispěchal v polovině třetiny Sebastian Fajkus, jenž svým druhým gólem v utkání snížil na 2:5 a dal svému týmu naději. Dvě minuty před koncem využil Jiří Suhrada přesilovku a snížil na rozdíl dvou branek, ovšem víc už toho mladí ševci nestihli. Nic na tom nezměnila ani závěrečná power play. Hosté naopak byli blízko šestému gólu, nicméně Arnošt trefil z dobré pozice jen tyčku prázdné domácí klece.