VIT - SPA 6:4 - Stíhací jízda body nevynesla

7., pátek 25. 9. 2020
Vítkovice - Sparta VIT - SPA
Vítkovice: Bartošák – Bystroň, Prčík, Zapletal, Smička, Vřeský, Havlík, - Tvrdý, Holaník, Lednický (C), Krejsa, Beránek (A), Kylnar, Gebauer, Vojtovič (A), Rajčan.
Sparta: Krbeček (27. Sluka) – Adamec, Tomov, Klodner, Kulhánek (C), Ducháč, Tomek – Hašek, Bareš, Klimo, Mácha, Zembol, Václavík, Konečný (A), Vágner, Theimer, Kuracina.
Branky a nahrávky: 8. Lednický, 14. Krejsa (Beránek, Lednický), 16. Krejsa (Zapletal, Bystroň), 24. Lednický (Krejsa, Zapletal), 27. Tvrdý (Rajčan, Kylnar), 39. Rajčan (Kylnar, Prčík) - 20. Kulhánek (Tomek, Vágner), 57. Hašek (Zembol, Tomek), 57. Konečný (Adamec, Klimo), 59. Theimer (Tomov, Václavík). Rozhodčí: Cabák - Hranoš, Hlavatý. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 44:40. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:4.
Sedmé kolo Juniorské ligy akademií sparťané odehráli na ledě ve Vítkovicích, kde nezačali úplně nejlépe. Po dvou třetinách prohrávali o pět branek, ale ani přes tři vstřelené góly ve třetí části nebodovali a prohráli divokým skóre 4:6. V dalším utkání náš tým změří síly s Olomoucí.

Sparťané přijeli do Vítkovic pouze s deseti útočníky a v brance dostal znovu šanci Jakub Krbeček. Začátek duelu se našemu týmu nepovedl podle představ, jelikož na konci osmé minuty domácí poprvé udeřili. Vojtěch Lednický stál na správném místě a překonal sparťanského brankáře svou přesnou střelou z úniku.

Vítkovickým dodala první vstřelená branka vítr do plachet a už ve čtrnácté minutě zásluhou Josefa Krejsy vedla ostravská družina o dvě branky. Neuběhly ani tři minuty a domácí Josef Krejsa zaúřadoval podruhé. Naši hokejisté zkorigovali nepříznivý stav těsně před první sirénou, když se prosadil po dobré kombinaci Tomáš Kulhánek.

Na startu prostředního dějství se našim borcům opět nezadařilo, jelikož domácí hokejisté přidali další dva góly. Nejprve se trefil vítkovický Vojtěch Lednický a krátce nato mířil přesně také Jiří Tvrdý. Pátý gól do sparťanské klece vyhnal brankáře Krbečka z modrého půlkruhu a jeho místo zaujal Josef Sluka.

V polovině utkání naši hokejisté zamkli svého soupeře v útočném pásmu a Klodner svou střelou orazítkoval pouze tyčku vítkovické branky! V závěru druhé třetiny sparťané hráli v oslabení, při němž se paradoxně do největší šance dostal Kuracina. Sparťanský forvard byl však neúspěšný. A hosté mohli zpytovat svědomí, jelikož hned poté skóroval Samuel Rajčan.

Sparťané vstoupili do třetí části velmi aktivně, ale dobrý pokus Konečného či Ducháče nezaplul do vítkovické branky. Náš tým se gólově probral až v posledních třech minutách zápasu, kdy nejprve snížil na rozdíl čtyř branek Petr Hašek. Svůj tlak Pražané posléze zužitkovali i k dalšímu vstřelenému gólu z hokejky Jakuba Konečného a čtvrtou branku přidal Oto Theimer.

Trenéři Richard Žemlička s Tobiášem Slavíčkem si necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou vyžádali čas na poradu a zkusili odvolat brankáře Sluku z jeho pracoviště. Sparťané svého soka nepustili ven z pásma, ale další posun ve skóre diváci v hale už nezaznamenali. Náš tým tak po divoké porážce 4:6 nebere ani bod a v dalším duelu narazí na Olomouc.

Pavel Trnka (HC VÍTKOVICE RIDERA): "Do první třetiny jsme vstoupili velice aktivně a podařilo se nám proměnit vytvořené šance. I druhou třetinu jsme zvládali velice solidně, bohužel v závěru utkání jsme trochu přestali hrát, nedávali jsme si dobré přihrávky, jako v předchozích dvou třetinách. V konečné fázi utkání se Sparta dostala zpátky do zápasu a na konci to byly pro nás velké nervy. Za výhru jsme rádi, ale musíme zlepšit celkový herní projev mužstva."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Úplně jsme zaspali začátek utkání a dostali rychlé góly. Gól na 1:3 nás vrátil do hry, bohužel z velkého tlaku ve druhé třetině nám soupeř dvakrát ujel. Těžko se pak takové manko dohání během posledních dvaceti minut. Utkání rozhodla práce v předbrankovém prostoru, kde byly Vítkovice jasně lepší. Pokud chceme vítězit, musíme být v těchto situacích pohotovější. Jak před naší brankou, tak před brankou soupeře."