SLZ - SPA 0:8 - Junioři si v Salzburgu zastříleli

16., pátek 5. 11. 2021
Red Bull Salzburg - Sparta SLZ - SPA
Red Bull Salzburg: Clara – Kauhanen (A), Rafalski, Sinn (C), Weber (A), Krotsch, Hübner, Winkelmann – Sumpf, Wurzer, Jelavic, Eckl, Stiegler, Bürgelt, Mackner, Ziesche.
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček (A), Bareš, Pražák, Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol.
Branky a nahrávky: 7. Zembol (Tůma, Ducháč), 12. Slavíček (Theimer), 18. Hauser (Ducháč, M. Vitouch), 21. Slavíček (David, Tomov), 38. Senčák (Zembol, Vágner), 46. Bareš (Theimer), 50. Hauser (Krupička), 58. Šindelek (M. Vitouch, Krupička). Rozhodčí: Huber, Nothegger – Tamas Vaczi, Vierthaler. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: bude doplněno. Střely na branku: 24:47. Průběh utkání: 0:8.
Sparťanští junioři napravili předchozí zaváhání s Olomoucí a v duelu se Salzburgem si zastříleli. Náš tým si v první třetině vypracoval tříbrankový náskok, který v dalším průběhu utkání ještě navýšil dalšími pěti góly. Sparťané zvítězili v konečném součtu vysoko 8:0 a připsali si první výhru v listopadu. Dvěma góly se blýskl útočník Josef Slavíček a Petr Hauser.

Sparťané vstoupili do utkání na ledě Salzburgu velmi aktivně a už v sedmé minutě šli poprvé do vedení. Prvním úspěšným střelcem na straně Pražanů se stal útočník Jakub Zembol, který zužitkoval přihrávku od obránce Tůmy a překonal domácího brankáře poprvé v utkání. Hosté byli aktivní i nadále a Josef Slavíček na konci dvanácté minuty poslal Spartu do dvoubrankového vedení. Sparťanům se dařilo i nadále, když početní výhodu v osmnácté minutě využil Petr Hauser.

Pražanům se začátek druhé třetiny povedl na jedničku. V první minutě prostředního dějství skóroval útočník Josef Slavíček a hosté rázem vedli už o čtyři branky. Salzburští hokejisté vyslali za druhou třetinu na brankáře Krbečka osm střel, načež sparťané ne konci druhé části znovu skórovali. Pátou branku svého týmu vsítil David Senčák, jenž zaznamenal svou třetí trefu v sezoně.

Domácí hráči chtěli ve třetí třetině ještě zdramatizovat koncovku duelu, ale sparťané svého soupeře v dalším průběhu utkání k ničemu nepustili. V šestačtyřicáté minutě utkání fauloval útočník Michal Vitouch, ale jeho tým to nemuselo mrzet. Albert Bareš využil zmatků v obraně domácích a ve vlastním oslabení zvýšil náskok svého týmu. V padesáté minutě se ještě prosadil Petr Hauser a gólový účet zápasu uzavřel svou premiérovou trefou v sezoně obránce Filip Šindelek. Sparťané porazili Salzburg na jeho ledě vysoko 8:0 a připsali si další tři body do tabulky.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): “Dodržovali jsme plán, který nám zajistil cenné tři body do tabulky. V dalším utkání na ledě Budějovic musíme potvrdit návrat k rychlému aktivnímu hokeji, který nám v předchozích třech zápasech chyběl.”