LIM - SPA 2:3 - Junioři zpátky na vítězné vlně

19., čtvrtek 21. 11. 2019
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Zajíček – Bártek, Šubrt, Baláž, Kitzberger, Jonák, Háva – Jindra, Skuhrovec, Kysela, Vopat, Stehlík, Limanovský, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda.
Sparta: Cichoň – Fiala, Bláha, Chvátal, Prchal, Klodner, Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Rubeš, Routa, Konečný, Vágner, Arnošt, Gluzman, Kuracina.
Branky a nahrávky: 20. Jindra, 49. Jouza (Fišer) - 15. Konečný (Krchňák, Tomek), 33. Gluzman (Routa, Tomek), 52. Kuracina (Konečný, Klodner). Rozhodčí: Jechoutek - Svobodová, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 98. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Sparťané pokračují v tripu a další bodový zisk se snažili získat v Litvínově, kde zároveň usilovali o přerušení nelichotivé čtyřzápasové série porážek na kluzištích soupeřů. Na tamním ledě naši hokejisté šli do vedení v patnácté minutě, kdy se prosadil Jakub Konečný. Ten samý hráč ve třetí třetině za vyrovnaného stavu 2:2 přihrál na rozhodující gól, a náš tým tak veze domů cenné tři body za výhru 3:2. Další zápas svěřenci Richarda Žemličky odehrají v nedalekém Chomutově.

Sparťané na ledě Litvínova šli jako první do oslabení, které však s klidem přečkali. Na první gól si diváci v hale museli počkat do patnácté minuty, kdy brankáře Zajíčka překonal pohotový Jakub Konečný. Litvínovští ale ještě před koncem první třetiny stihli vyrovnat, jelikož obrana Pražanů si nepohlídala Davida Jindru, jenž využil svůj brejk a vyrovnal stav na 1:1.

V první polovině druhé třetiny měli sparťané další velkou šanci utkání. Gajdoš oblafl posledního obránce domácích, ale sám proti Zajíčkovi neuspěl. Sparťany to však nemuselo mrzet, protože o pár okamžiků později se dostal k puku Simeon Gluzman a svou povedenou kličkou nedal litvínovskému gólmanovi šanci.

Domácí brankář se později stal hrdinou svého týmu, jelikož čelil nebezpečné sparťanské přesilovce a poté dokonce vychytal další samostatný nájezd nováčka ve sparťanském dresu Routy. Do začátku druhé přestávky se již nic podstatného nestalo a do kabin odcházeli spokojenější hosté, kteří drželi těsný náskok.

Třetí třetina nezačala pro náš tým úplně nejlépe, jelikož obránce Chvátal šel pykat na trestnou lavici. Oslabení sice sparťané zvládli, ale po vypršení trestu se prosadil Daniel Jouza a šance obou týmů na vítězství byly opět rovnovážné. Spartu spasil v čase 51:29 Matěj Kuracina, který svým druhým gólem v sezoně zajistil sparťanům tříbodovou výhru 3:2.

Radek Mrázek (HC Litvínov): "Nechce se nám chodit víc do branky, chybí nám tlak. Pro to, abychom dali gól, je to moc složité. Tisíc přihrávek bez střelby, končíme po rozích. Chybí nám důraz v předbrankovém prostoru, tím myslím před naší brankou. Necháváme v tom našeho brankáře samotného."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Myslím si, že většinu zápasu se hrálo v podstatě na jednu branku. Měli jsme více ze hry, měli jsme více šancí. Bohužel jsme je ale neproměnili, a proto takový hektický závěr, kdy jsme začali být nervózní a dělali zbytečné chyby. Cenné tři body."