LIB - SPA 2:1sn - Junioři padli po nájezdech

33., pátek 19. 1. 2018
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Polášek – Aubrecht, Krejsa, Charvát, Had, Starosta – Holenda, Šír, Vlach, Juščák, Piroutek, Nezbeda, Jursa, Kotyza, Bouřil. Trenér: Valdemar Jiruš.
Sparta: Wolf – Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Karoch, Hanuš, Arnošt – T. Jandus, Schwamberger, Nacházel, Bílek, Eg Larsen, Komárek, Chlouba, Kropáček, T. Pšenička, Dubský, Wojnar. Trenér: Pavel Geffert.
Branky a nahrávky: 4. Jursa, rozh. nájezd Nezbeda - 59. T. Jandus (Janda, Schwamberger). Rozhodčí: Luczków - Axman, Toman. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 34. Střely na branku: 35:42. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Po drtivé výhře v pražském derby čekal sparťanské juniory zápas trochu jiného kalibru. Pražané zajížděli do Liberce, kde nakonec vyválčili cenný bod. V úvodní periodě se domácí dostali do vedení ve vlastním oslabení, ale sparťané dobývali libereckou svatyni, až se jim to podařilo. Minutu před koncem základní hrací doby vyrovnal Tomáš Jandus. Napínavý duel našel svého vítěze až v samostatných nájezdech, ve kterých byli úspěšnější domácí. Sparťané tak po urputném výkonu prohráli 1:2 v dovednostní soutěži a vezou domů alespoň bod.

Liberečtí na svého soupeře vlétli a odměna přišla již po čtyřech minutách hry. V tu chvíli sice domácí hráli v oslabení čtyř proti pěti, ale Martin Jursa ujel po pravé straně a přesnou střelou zavěsil puk pod víko sparťanské branky - 1:0. Bílí Tygři měli v úvodu více ze hry a do brankových příležitostí se tak dostal následně i Starosta nebo Vlach. Hosté kontrovali šancí Pšeničky, kterému před prázdnou brankou sjel puk z čepele. A když v závěru třetiny vychytal Dubského v dobré pozici Polášek, skončila první dvacetiminutovka 1:0.

Sparta mohla vyrovnat i zanedlouho po začátku druhé třetiny, když hosté ujížděli dva na jednoho. Osamocený liberecký obránce však šikovně vypíchl puk a šanci zmařil. Na druhé straně si mohl druhou branku připsat Jursa, který se objevil sám před poloprázdnou hostující brankou. Puk ale libereckého útočníka neposlechl a skóre se tak neměnilo. Druhou třetinu poznamenalo velké množství vyloučení a následných přesilovek na obou stranách. Právě v jedné z početních výhod se do samostatného úniku dostal Kropáček. Ten se pokusil přelstít Poláška bekhendovou vracečkou mezi nohy, ale domácí brankář mu na lep nesedl a podržel svůj tým.

Třetí třetina přinesla hru ve vysokém tempu a s šancemi obou celků. Aktivní Jursa ostřeloval sparťanskou branku z podobné pozice, ze které se mu v úvodu podařilo vstřelit branku, tentokrát si už ale Wolf dal pozor. Na druhé straně se vytáhl Polášek, který zlikvidoval několik nebezpečných sparťanských střel a dorážek. V samém závěru se odehrávali ofenzivní žně. Zahájili je Liberečtí střelou do tyče hostující branky, hosté jejich příklad následovali a orazítkovali libereckou brankovou konstrukci. K vyrovnání byl blízko Pšenička, který projel celé hřiště, ale tváří v tvář Poláškovi neuspěl.

Nakonec se ale Pražané radovali. Minutu a půl před koncem řádné hrací doby se puk dostal do mezikruží k Tomáši Jandusovi, který prostřelil jinak velmi dobře chytajícího Poláška. Při závěrečné siréně svítil na světelné tabuli stav 1:1 a šlo se do prodloužení. V něm se dobrými zákroky prezentovali oba brankáři, rozhodnout tak musely nájezdy.

V nich začali lépe hosté, konkrétně Jandus, který skóroval precizní bekhendovou kličkou. Ve druhé sérii ale stav srovnal Juščák a bonusový bod přisoudil Liberci v páté sérii kapitán Tomáš Nezbeda. Domácí útočník tak rozhodl o tom, že Sparta si domů odveze pouze jeden bod. Nyní čeká Pražany duel v Mladé Boleslavi.