Komentář
Po pomalejším rozjezdu utkání měl první zajímavější šanci Irving, jenž pálil nebezpečně od modré čáry. Lukeš ale celou situaci dokázal pohotově vyřešit. Další šance se našemu týmu naskytla v přesilovce a sparťané dokázali faul Ahaca náležitě potrestat. Nádherná kombinace započala na modré čáře, kde Sirota přisunul kotouč mezi kruhy Hykovi. Ten pak našel na pravém kruhu Pavla Kousala, který vymetl bližší růžek liberecké branky.
Tygři ale dokázali brzy srovnat krok. Pytlík dokázal vybojovat kotouč v rohu kluziště, načež obkroužil branku a vybídl k zakončení Adama Najmana, který kotouč lehkou tečí usměrnil pod horní tyčku. Ještě do první sirény se navíc soupeři podařilo skóre otočit, když Tomovovy chyby na modré čáře využil Jaromír Pérez, který ujel do samostatného úniku a i s trochou štěstí překonal Kováře pokusem k pravé tyčce.
Druhou třetinu otevřeli naši hokejisté rychlým, vyrovnávacím gólem. V útočném pásmu se kotouče chopil Aaron Irving, který sice nejprve z kruhu trefil Pytlíka, druhá dělovka od modré už však zapadla až do Lukešovy sítě.
Po pasáži relativního klidu měli další šanci až ve 33. minutě znovu sparťané. Třetí gól měl na hokejce Kousal, kterého v přečíslení vyhledal křižnou přihrávkou Špaček. Prvnímu jmenovanému však do střely na poslední chvíli vložil hokejku jeden z vracejících se hráčů Liberce.
Otočka ve skóre ale nakonec přeci jen přišla, a to ještě v téže minutě! Po střele Tomáše Hyky z ostrého úhlu vyrazil Lukeš kotouč pouze nad sebe, odkud se puk o chvíli později snesl až za brankovou čáru. V závěru druhé periody se mohlo skóre znovu měnit při přesilovkách, Tygři ale ani jednu ze dvou možností využít nedokázali, sparťané se proti liberecké čtveřici taky neprosadili.
Liberec započal třetí třetinu dohrávkou přesilovku, tu však naši hokejisté dokázali skvěle ubránit. Krátce po skončení oslabení navíc vyrazili do útoku. rychlou souhru zakončoval z otočky Hyka, jenže natrefil pouze betony připraveného Lukáše.
Ve 45. minutě přišla vyrovnávací branka hostujícího celku. V situaci dva na jednoho to vzal na sebe Michal Ivan, který z pravé strany prostřelil Kováře nad levým ramenem. Naši trenéři si ještě vzali trenérskou výzvu pro možný ofsajd, rozhodčí ale nebyli schopní najít na videu průkazný záběr, a tak potvrdili rozhodnutí, které učinili na ledě.
Liberec mohl navíc o chvíli později skóre dokonce otočit, Najman ale před odkrytou brankou selhal a poslal puk pouze do přesouvajícího se Kováře. Žádného dalšího gólu už jsme se v O2 areně nedočkali do třetí sirény nedočkali, zápas tak putoval do prodloužení.
Prodloužení nabídlo hned několik šancí, které následovaly v rychlém sledu po sobě. Nejprve neuspěl v individuální akci Hyka, na druhé straně pak v přečíslení minul poloodkrytou branku Ivan. Rozhodující moment přišel na konci 62. minuty, kdy si Devin Shore sjel s kotoučem až na spodní okraj levého kruhu, odkud vymetl bližší šibenici Lukešovy branky a přiřkl nám bonusový bod.