SPA - CHM 3:2 - Další těsná výhra, Sparta jde do čela skupiny poháru

TsC4, čtvrtek 13. 8. 2009
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Chábera - Vykoukal, Mrázek, Hanzlík, Bolf, Gulaši, Macholda, Vojta - Ručinský, Hlinka, Výborný - Ton, Langhammer, Mrňa - Kratěna, Podlešák, Látal - Hromas, Hrdel, Tůma.
Chomutov: Štěrba - Trefný, Pulpán, Malínský, Ťupa, Pavlas, Bombic, Rutta, Mazanec, Skořepa, Kraft, Tauš, Eiselt, Mikšovic, Míka, Milotínský, Charousek, Polanský, Malát, Domin, Fábry.
Branky a nahrávky: 31. Ručinský (D. Výborný), 32. Hromas (Hrdel, Tůma), 39. J. Hlinka - 30. Míka (Pulpán, Mikšovic), 54. Pavlas (Trefný). Rozhodčí: Hodek - Kalivoda, Bejček. Vyloučení: 9:10. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 650.
P r a h a - Ani ve 3. zápase Tipsport Hockey Cupu Sparta neprohrála, v souboji bronzových medailistů první a druhé nejvyšší soutěže zvítězil favorit. Zlomová byla polovina zápasu, ve které padly 3 góly. Sparta bleskově otočila zápas z 0:1 na 2:1 a po napjatém finiši zápasu zvítězila těsným jednogólovým rozdílem.

Sparta už od začátku zápasu ukazovala svoji útočnou jistotu. Vytvořila si několik pohledných akcí a už ve čtvrté minutě hrála přesilovou hru pět na tři. V první větší akci promáchnul Mrňa, který číhal u levé tyče Hanuljakovy brány. Na konci přesilové hry ještě pálil od modré Podlešák, jeho pokus ale skončil na hrudi brankáře Chomutova. Do první příležitosti se hosté dostali až v osmé minutě, kdy ujížděl na Cháberovu klec osamocený Jiří Charousek. Sparťanský brankář ale jeho blafák s klidem vychytal. V jedenácté minutě se Petr Ton pokoušel nahozením od modré čáry překvapit zatím hodně nejistého Hanuljaka, ale ani tento moment nebyl gólový. Nejvíce to v hledišti zahučelo po přesilovkové ráně Vykoukala, která skončila na břevně. První přesilová hra Chomutova v patnácté minutě po faulu Macholdy také neznamenala gól a tak se po první třetině oba týmy rozešly bez gólu.

Domácí hned na začátku druhé třetiny nevyužili nabídnutou přesilovou hru pět na tři. V čase 29:53 se fanoušci dočkali prvního gólového momentu. Pěknou střelou pod břevno se prosadil Petr Míka a tak zatím neviditelný Chomutov vedl 1:0. Tento stav ale vydržel pouze 23 vteřin. Po přihrávce Davida Výborného totiž pohotově vyrovnal Martin Ručinský. Za necelou minutu se dostal k puku Karel Hromas a parádně umístěnou střelou poslal Spartu do vedení 2:1. V čase 38:20 při vlastním oslabení ujel Jaroslav Hlinka a forhendovým blafákem zkušeně zakončil – 3:1. Ve druhé třetině se začal hrát pohledný útočný hokej, šance byly na obou stranách, více si jich ale vytvořila Sparta a zaslouženě vedla 3:1.

Na začátku poslední části tvrdě vypálil Ton. V páté minutě pak Sparťané usilovně ostřelovali branku Chomutova, žádný pokus se ale neujal. Zatímco hráčů na trestných lavicích přibývalo, akcí bylo čím dál méně. Za zmínku stojí snad jen střela Mikšovice z dvanácté minuty a akce, na jejímž konci stál Milan Kraft před odkrytou Cháberovou brankou, útočník ale zaváhal a tak zůstal stav stále 3:1. Změnil se až po trvalém tlaku Chomutova při dvojnásobné přesilové hře v čase 53:59. Chábera měl zakrytý výhled a Aleš Pavlas jen zacílil a poslal svojí střelu k tyči – 3:2.

Sparta má díky 3. vítězství 8 bodů v A skupině Tipsport Hockey Cupu, což jí díky vzájemnému zápasu s MOUNTFIELDEM zajišťuje jako prvnímu z 20 účastníků postup do semifinále. V něm se utká s vítězem skupiny B, ve které drží průběžné vedení Lvi z Ústí nad Labem.