Stefan Warg60

Ve Spartě od
1/2023
NHL Draft
2008, Anaheim Ducks (143. celkově)

Posledních 5 zápasů

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky

Rodák ze Stockholmu spojil svůj hokejový život převážně s Örebro, ale v dorosteneckém věku se stěhoval do Västeras, kde se propracoval až do A-týmu. Důrazný švédský zadák i vzhledem ke svým parametrům zaujal v zámoří, proto nikoho nepřekvapilo, že si ho na draftu v roce 2008 vybral v pátém kole jako 143. hráče Anaheim. Dva ročníky ve WHL mu však i přes slušná čísla cestu do zámořského hokeje neotevřely, proto se Stefan vrátil domů.

V barvách druholigového Örebro a Västerås si třikrát v řadě zahrál baráž o postup do nejvyšší soutěže, leč pokaždé neúspěšně. Stefan zaujal zejména v první sezoně, kde nastřádal za padesát zápasů celkem 129 trestných minut. Po třech letech vyzkoušel podruhé zabojovat o svůj zámořský sen. V Norfolku však odehrál jen 21 zápasů AHL a přes epizodní angažmá v ECHL zamířil do Švédska, kde v závěru sezony 2013/2014 posílil Skellefteu a pomohl jí k mistrovskému titulu.
Následoval přesun do Malmö, okamžitý postup do nejvyšší soutěže a další čtyři sezony v barvách Redhawks. Defenzivní obránce však v průběhu ročníku 2018/2019 využil možnosti vrátit se do Örebro, v jehož dresu odehrál další tři sezony, a to poslední dvě s céčkem na dresu. V létě 2022 se potřetí v kariéře vydal do zahraničí, když se upsal finskému KooKoo, leč na konci ledna rozvázal smlouvu a využil nabídku Sparty.