Michal Moravčík73

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky

Když se narodíte v Klatovech jako Michal Moravčík a chcete hrát hokej na nejvyšší úrovni, cesta do Plzně se nabízí. Odchovanec plzeňského hokeje prošel mládežnickými kategoriemi Západočechů, až si v sezoně 2012/2013 odbyl extraligový debut.

O dvě sezony později už byl stabilním členem sestavy a postupně se vypracoval mezi nejlepší beky soutěže. Toho si nemohl nevšimnout reprezentační kouč Josef Jandač, pod nímž si Michal Moravčík v sezoně 2017/2018 připsal reprezentační premiéru a vybojoval si účast na světovém šampionátu.

Díky své životní sezoně zaujal zástupce Montrealu, ale po dvaceti zápasech na farmě a čtyřech duelech v ECHL se vrátil na závěr sezony do Plzně. Mladý obránce následně reprezentoval také na světovém šampionátu v Bratislavě, po němž hrál za Plzeň a Litvínov.

V náročné sezoně ovlivněné koronavirem si podruhé vyzkoušel zahraniční angažmá, když strávil jednu sezonu ve finské Tappaře Tampere. Po mistrovství světa v Lotyšsku se však vrátil domů, kde se před sezonou 2021/2022 dohodl na dvouleté smlouvě se Spartou. Ve své premiérové sezoně ve sparťanském dresu se rozhodně neztratil, když přispěl ke stříbrnému úspěchu šestadvaceti kanadskými body za sedm gólů a devatenáct asistencí. V play off zaznamenal dalších pět bodů.

Dnes v 12:30 | Dor.
HC VERVA Litvínov

O prodloužení domácí série proti Energii

Forman: Bod navíc jsme si zasloužili