Martin Jandus63

Martin Jandus #63
Post
obránce
Narozen
2. 12. 1997
Hůl
pravá
Výška
181 cm
Váha
80 kg
Místo narození
Praha
Ve Spartě od
05/2018
NHL Draft
nedraftován

Posledních 5 zápasů

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky


Obránce Martin Jandus je, stejně jako jeho dvojče útočník Tomáš, odchovancem sparťanského mládežnického hokeje. Za A-tým poprvé naskočil v sezoně 2016/2017, i když se v utkání proti Třinci objevil pouze na jediné střídání. Mezi seniory v tomto ročníku odehrál také 16 utkání za prvoligové Benátky nad Jizerou, do 43 utkání nastoupil ve sparťanské juniorce.

Za juniory nastupoval ještě v sezoně 2017/2018, ale už pouze sporadicky, protože se pravidelně objevoval v sestavě prvoligových Litoměřic. Ve 49 utkáních vstřelil i tři branky a na dalších devět nahrával. Ve sparťanském A-týmu naskočil do tří zápasů. V sezoně 2018/2019 Martin Jandus odehrál za Spartu čtyři duely a zároveň pravidelně nastupoval v první lize. O rok později hrál kromě Sparty za další dva kluby v Chance lize a před sezonou 2020/2021 byl kvůli většímu hernímu vytížení odvelen do prvoligového Sokolova.

V Chance lize odehrál jen tři utkání a v dalším průběhu sezony se stal plnohodnotnou součástí A-týmu Sparty. Jandus naskočil do 42 zápasů, v nichž nasbíral 15 bodů za tři branky a dvanáct asistencí. Největší pozornost na sebe upoutal ve statistice +/-, kde zaznamenal skvělých 28 plusových bodů a byl nejlepším hráčem soutěže v této statistice. Na startu sezony 2021/2022 se mu však nedařilo podle představ a po dohodě s vedením klubu odešel na hostování do Českých Budějovic. Rtuťovitý obránce hokejově pookřál a v rozjeté sezoně se vrátil zpět do mateřského klubu. V celém ročníku zaznamenal nakonec 14 kanadských bodů.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Třetí posilou Sparty je Miikka Salomäki

Divíšek: Kádr ještě posílí, CHL je výzva

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend