Dominik Graňák53

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky

Odchovanec Trenčína se po úspěšném světovém šampionátu do 18 let přesunul do pražské Slavie, kde se už ve druhé sezoně přesunul k áčku. Na spolehlivého defenzivního obránce se spoléhala nejen Slavia, ale také reprezentace. Stabilní účastník světových šampionátů získal v roce 2003 s pražským celkem titul, načež o rok později a v roce 2006 přidal stříbra.

Rok po neúspěšném finále se Spartou se slovenský obránce přesunul do Švédska, kde na konci dvouletého angažmá ve Färjestadu získal švédský titul a po sezoně v Rögle zaujal v Rusku. Čtyři sezony v Dynamu Moskva mu vynesly dokonce Gagarinův pohár v letech 2012 a 2013.

První byl však pro Graňáka téměř životní, protože byl nejproduktivnějším zadákem play-off KHL a se Slovenskem získal světové stříbro. O dva roky později se však vrátil do Švédska, s nímž se po třech vydařených sezonách rozloučil - následoval návrat zpět do Česka.

Graňák si vybral si Hradec Králové, v jehož dresu strávil dvě sezony, stejně jako při svém dalším angažmá v Karlových Varech. Sezonu 2021/2022 už odehrál v Plzni, kde si v 53 zápasech připsal šest asistencí a ve vyřazovací části přidal jednu trefu.

Účastník olympiády v Pchjongčchangu se v září 2022 dohodl na měsíční zkoušce se Spartou, která bude jeho pátým angažmá v české extralize.