David Vitouch42

David Vitouch #42
Post
útočník
Narozen
18. 9. 2001
Hůl
levá
Výška
175 cm
Váha
78 kg
Místo narození
Neratovice
Ve Spartě od
04/2019
NHL Draft
nedraftován

Posledních 5 zápasů

Datum Domácí Hosté Výsledek G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Statistiky


Úspěšný hokejista platí za velkou hvězdu už od svých let strávených ve sparťanské mládeži. První kontakt s dospělým hokejem prožil David Vitouch v sezoně 2018/2019, kdy dostal šanci ve druhé lize za Letňany. V té samé sezoně převážně nastupoval za sparťanskou juniorku, které pomohl k zisku stříbrných medailí. Kromě úspěšného působení na klubové úrovni si vysloužil pozvánku do reprezentačního výběru do sedmnácti let, kde odehrál v celkovém součtu neuvěřitelných 34 zápasů.

V průběhu sezony 2019/2020 si ho vzal pod svá křídla obránce Milan Jurčina a mladý forvard nadále hokejově vyrůstal vedle zkušeného mentora. Vitouch si během sezony 2019/2020 odbyl debut v A-týmu Sparty, který okořenil svým premiérovým gólem mezi muži! K extraligové trefě přidal posléze ještě tři asistence. Nadějný hokejista předváděl svoje umění pravidelně také v první lize za Litoměřice, kde vsítil celkem osm branek.

V sezoně 2020/2021 se poprvé výrazně prosadil v A-týmu Sparty, když si zahrál ve 33 duelech. Svoje uplatnění našel mimo jiné také v Chance lize v dresu Sokolova a Litoměřic. V dalším ročníku se znovu zabydlel v áčku a nadále přesvědčoval trenéry o svých kvalitách. Důvěru dostal ve 47 zápasech. Vitouchovo herní maximum je zejména účast v play off 2022, ve kterém naskočil do všech 16 zápasů! V další sezoně měl opět velký důvod k radosti: v základní části byl u všeho dobrého i špatného, když nevynechal ani jeden zápas. Dlouhodobou fázi zakončil s bilancí čtyř gólů a osmi asistencí. V tabulce pravdy navíc zaznamenal celkem šest plusových bodů.

Odměnou za předvedené výkony byla pozvánka od reprezentačního kouče Kariho Jalonena na listopadový turnaj Karjala, kam D. Vitouch odletěl i spolu s dvěma klubovými spoluhráči: Martinem Jandusem a Davidem Němečkem. A Vitouch se v nabité konkurenci špičkových hráčů neztratil. Jak sám v rozhovoru přímo z dějiště turnaje přiznal, palce mu držela celá jeho rodina a přátelé včetně mladšího bratra Michala, se kterým si zahrál už v herní přípravě 2022. A jelikož staršímu Vitouchovi po sezoně končila smlouva, na jaře 2023 se domluvil na dalším, dvouletém pokračování v klubu, který ho v minulosti vychoval pro velký hokej.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší