20. 1. 2012 Robin Mana

Výhra se počítá, ale několikrát jsme zbytečně propadli, zhodnotil Žálčík

P r a h a - Kladenští Rytíři nepatří v poslední době mezi oblíbené soupeře. Holešovičtí se k prvnímu vítězství sezóny nad Středočechy znovu doslova protrápili. Za utkáním se krátce ohlíží mladý sparťanský útočník Lukáš Žálčík.

S Kladnem jste prohráli tři zápasy v řadě, svazovalo vás to vědomí, že se vám proti tomuto soupeři nedaří?
Ani ne, na zápas jsme se připravovali jako na jakýkoli jiný. Šli jsme do něj s tím, že chceme uspět. Oni hrají hodně zezadu, takže to bylo pro nás složitější, nakonec to tam ale spadlo a každá výhra se počítá.

Lukáš Žálčík

I díky akci „Sparta vzdává hold“ přišlo dnes na zápas více než deset tisíc lidí. Co na to říkáte a cítili jste z hlediště větší podporu?
Je to výborná příležitost poděkovat lidem, kteří dělají tu nejdůležitější práci. Fanoušci byli skvělí, mě osobně tak vysoké číslo překvapilo.

V průběhu utkání jste se dlouho nemohli prosadit a na vašich hokejkách přibývalo chyb, čím si to vysvětlujete?
Myslím, že hlavně druhou třetinu jsme odehráli velmi dobře, měli jsme tam plno šancí, ale na jejím konci jsme několikrát zbytečně propadli a trochu se na nás podepsala určitá nervozita.

Série domácích zápasů pokračuje, chápete to ještě vůbec jako výhodu? Jste totiž suverénní hlavně venku.
Samozřejmě je to výhoda. Fanoušci nás poženou dopředu a my toho chceme v následujících třech domácích utkáních maximálně využít.