25. 9. 2018 Jakub Borovský

Vrána: K výhře chyběla lepší produktivita

Podruhé za pouhých pět zápasů se v O2 areně potkaly Sparta a hradecký Mountfield. Zatímco v prvním duelu se radovali domácí, v úterní předehrávce 25. kola uspěli Východočeši. "Když celou dobu vedete, bojujete, pak dostanete jeden takový gól a v prodloužení další, tak to samozřejmě mrzí," neskrýval po utkání zklamání kapitán PETR VRÁNA.

Podruhé v krátké době jste vyzvali na domácím ledě Hradec, tentokrát máte jeden bod. Jaký to byl zápas?
Bylo to těžké utkání, škoda toho gólu před koncem základní části. Gólman chytal výborně, udělali jsme chybu, jeden kotouč neviděl a spadlo to tam. Když celou dobu vedete, bojujete, pak dostanete jeden takový gól a v prodloužení další, tak to samozřejmě mrzí. Hradec měl štěstí, v prodloužení dali gól a my ne.

Dali jste první gól, další jste už ale nepřidali. Byla vaše taktika nechat Hradec hrát a donutit ho k nějaké chybě?
To bych neřekl. Hráli jsme to, co umíme. Hradec byl agresivní, v týmu má spoustu mladých kluků, šli po nás. To samé hráli minule, věděli jsme o tom.

22:31

Takový byl v utkání poměr střel.

Vy jste měl na hokejce gól na 2:0, když jste se dostal do úniku s Richardem Jarůškem. Proč to nevyšlo?
Našel mě parádně. Možná jsem šel zbytečně moc blízko k němu a ne dál od brány. Kotouč jsem pak ani neviděl, položil jsem jen hokejku na zem a Jaroch ji trefil. Bohužel nejsem takový bourák, abych to z takové blízkosti poslal pod víko.

Byla klíčem dlouhá přesilovka pět na tři, kterou jste neproměnili na začátku třetí třetiny?
Je to možné. Mohli jsme to sehrát lépe, gól na 2:0 by nás určitě uklidnil a třeba bychom přidali ještě další. Ale i Hradec měl dlouho přesilovku a nevyužil ji. Dneska to v těch přesilovkách nevyšlo a celkově jsme nebyli produktivní.

Jaký byl rozdíl mezi dvěma zápasy s Hradcem?
Určitě právě v produktivitě. Utkání mělo v podstatě podobný průběh jako to úvodní. Oba týmy slušně bruslí, Hradec má kvalitní hráče, my dali jen jeden gól. V minulém zápasem nám tam spadly čtyři, to byl hlavní rozdíl.  

Jak zatím hodnotíte začátek sezony?
Spoustu zápasů jsme odbojovali, máme hodně zblokovaných střel. Ve většině utkání jsme byli i produktivní, to je pozitivní. Machy chytá skvěle. Je škoda těch dvou bodů, stejně tak i prohra ve Vítkovicích mrzí. Ale je to teprve začátek sezony, jsou věci, na kterých musíme pracovat. Čeká nás hodně zápasů, není to jednoduché a bereme i ten jeden bod.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Rytíři Kladno
×
Dnes v 15:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pilař: Je čest, že si na mě Sparta vzpomněla

Další zastávka, míříme do Podkrušnohoří

Forman: Gól bych vyměnil za výhru

Holešovice oživíme s hvězdami! Lístky mizí