21. 5. 2011 Marcela Volfová

Vladimír Růžička: Spartě utkání proti Rangers přeju, bude to dobrý zápas

P r a h a - Prestižního klubového turnaje European Trophy se letos kromě Sparty zúčastní i dalších šest zástupců extraligy. Jedním z nich je i největší rival holešovického týmu, Slavia, kterou na úterní tiskové konferenci, pořádané ve VIP prostorách TESLA ARENY, zastupoval její generální manažer a trenér Vladimír Růžička.

„Mezinárodní zápasy jsou vždy o něčem jiném, než v naší soutěži. Určitě to bude mít větší úroveň. Je důležité si před sezonou tyhle těžké zápasy odehrát,“ prohlásil po tiskové konferenci Růžička. Slavia se v Severní divizi potká se Spartou. Trenér Růžička se tak postaví proti týmů svého bývalého trenérského kolegy z reprezentace, Josefa Jandače. Na společný souboj v prestižním turnaji se velmi těší. „Bude to zajímavé,“ pousmál se Růžička. „Zápas se Spartou bude v přípravě před sezonu určitě kvalitní,“ dodal.

VLADIMÍR RŮŽIČKA

Sparta kromě předních evropských klubů přivítá na svém ledě v rámci exhibičního utkání i jeden z nejslavnějších týmů NHL. V utkání, které v září odehrají holešovičtí s newyorskými Rangers, vidí Vladimír Růžička jen pozitiva. „Myslím, že pro náš hokej je to určitě velice dobré, náš hokej si to zaslouží. Je to výborné, že sem přijíždí mužstva z NHL a hrají i s našimi týmy.“ A nezávidí trochu slávistický boss Spartě atraktivní utkání? „Já jim to přeju, když si to takhle domluvili, tak ať si to zahrají. Doufám, že někdy si to domluví i Slavia. Teď to má Sparta s Rangers, určitě to bude dobrý zápas,“ prohlásil Růžička.

Loni společně s Josefem Jandačem trénoval reprezentační výběr, který přivezl z německého šampionátu titul mistrů světa. Letošní tažení české reprezentace již oba sledovali jen jako diváci. „Sledoval jsem ho celé, myslím, že to bylo velice dobré mistrovství. Samozřejmě to, co nás nejvíc zajímá, jak tam hráli naši. Ti potvrdili, že byli na mistrovství světa jednoznačně jedni z nejlepších,“zhodnotil šampionát Růžička, který na závěr rozhovoru přiznal, že i jeho okouzlil nevídaný gól finského mladíka Granlunda, který by se mohl v srpnu představit na Spartě s týmem IFK Helsinky. „Určitě krásný gól, všichni z toho byli překvapený. Hlavně si ten gól vychutnali všichni hokejoví labužníci, když ho ukazovali desetkrát, patnáctkrát zpomaleně. Bylo to něco úžasného.“

Autogramiáda nových tváří ve Fanshopu

Hokejová Sparta pro nadcházející sezonu buduje nové mužstvo, ve které se objeví řada nových tváří. S některými z nich poprvé můžete setkat na čtvrteční autogramiádě ve Fanshopu, hlavní vchod č. 32 TESLA ARENY.

Autogramiády se zúčastní útočníci Ivan Rachůnek, Tomáš Rachůnek, Petr Tenkrát a obránce Angel Krstev. Speciální akce v kamenném Fanshopu začíná v 18:00 přímo po odpoledním tréninku hokejistů a těšit se můžete také na bohatou tombolu.