30. 4. 2024 Lucie Citterbartová

Tomek: V týmu se cítím mnohem lépe

Nadějný jednadvacetiletý obránce Tomáš Tomek byl jedním z mladých hráčů, který se Spartou prodloužil smlouvu. Tomek pomohl kromě našeho klubu i partnerským Litoměřicím, se kterými došel až do historického semifinále. “Cítím se mnohem lépe. Mám pocit, že do týmu víc patřím a ne že tam jdu jen na jakýsi záskok. Každý rok se tu mám lépe a lépe,” řekl po vydařené bronzové sezoně.

Jak bys ze svého pohledu zhodnotil bronzovou letošní sezonu?
Určitě pozitivně. Cítím, že jsem se hodně posunul ve všech ohledech. Kromě Sparty jsem dostal hodně prostoru i v Litoměřicích. To mi pomohlo zvýšit si sebevědomí a vyzkoušel jsem si tam různé herní situace. Pak se mi to snad podařilo přenést i do Sparty, kde jsem se po té zkušenosti v Litoměřicích cítil mnohem lépe a jistěji.

Takže se svým progresem jsi spokojený?
Stoprocentně. Jsem rád, že se to takhle sešlo a podařilo se nabrat spoustu zkušeností.

Myslíš, že se nějak změnila tvoje pozice v týmu?
Na ledě se cítím sebevědomější. Mám navíc pocit, že do týmu víc patřím a ne že tam jdu jen na jakýsi záskok. Každý rok se tu mám lépe a lépe, dostávám i vyšší minutáž, cítím se tak mnohem užitečnější.

Kromě obvyklé role obránce jsi hrál jednou i jako útočník, cítil ses v této neobvyklé pozici dobře?
Za mě mi obránce sedí určitě víc, nejen kvůli tomu, že ho hraju pořád. V roli útočníka jsem se ocitl jako záskok, ale je to pro mě zajímavá zkušenost. Nebral jsem to zle, spíše naopak. Pokusil jsem se odvést co nejlepší výkon i v této pozici. Ale jako obránce jsem určitě spokojenější a jistější.

Hrál jsi po boku zkušených hráčů jako je třeba Michal Kempný, dal ti nějaké tipy?
Kempes je nejen skvělý hráč, ale i chlap. Je to pro mě velký vzor, líbí se mi, jak pracuje na ledě, ale i mimo něj. Dával mi hodně rad, bavili jsme se spolu na zápase. Byla to další cenná zkušenost a jsem moc rád, že jsem mohl hrát ve stejné lajně jako on.

Je pro tebe nová smlouva motivací do budoucna?
Určitě, chtěl bych si najít v týmu stabilnější místo a dlouhodobě se tam udržet.

Chystáš se už pomalu na sezonu?
Teď už chodím cvičit s kondičním trenérem do posilovny a pravidelně chodím také na led. Zítra odlétám do Švédska, kde budu také trénovat. Takže už teď před tou pořádnou přípravou chci něco dělat, nebaví mě to totiž jen tak sedět a chci se pořád zlepšovat.

Bude s týmem, nebo individuální?
Asi začnu normálně s týmem. Předtím jsem měl přípravu dva roky sám s kondičním trenérem. Pak jsem si to zkusil s týmem, a vyhovovalo mi to mnohem víc. Motivuje mě to, s klukama se předháníme, vyždímu tak ze sebe ještě více.

Jaké máš hokejové plány do budoucna?
Na tuhle sezonu jsem si nastavil cíl v podobě toho, že se chci krůček po krůčku zlepšovat, začít kvalitní přípravu, a tu později i na ledě. Chtěl bych si udržet své místo v týmu. A když se kouknu hodně do budoucna, tak bych si přál někdy hrát třeba za národní tým nebo si zkusit zahrát v evropském nebo NHL týmu.

A jak jsi teda strávil, nebo ještě strávíš svůj volný čas?
Nějak speciálně jsem nikde nebyl, spíš jsem si zašel zahrát tenis nebo golf. Prostě takové ty věci, na které není během sezony moc času. Teď tedy poletím do Švédska, kde sice budu trénovat, ale také se projdu a nějak zrelaxuju, takže to taky beru víceméně jako dovolenou. Možná bych mohl stihnout ještě výlet do Itálie před letní přípravou, ale k moři se dostanu až po ní, kde si před sezonou ještě jednou odpočinu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Třetí posilou Sparty je Miikka Salomäki

Divíšek: Kádr ještě posílí, CHL je výzva

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!