14. 9. 2022 Marek Táborský

Nový partner i odhodlání. Chceme být ještě lepší

S cílem překonat loňské výsledky a ještě více bavit fanoušky na tribunách O2 areny jde do nové sezony hokejová Sparta. Vedle několika zajímavých posil přivedla i nového generálního partnera, kterým se stala sázková kancelář Fortuna.

Před dvěma lety skončili sparťané s bronzovými medailemi na krku, v dubnu získali stříbrné. „Nezříkáme se role, která je pro Spartu historicky daná. Poslední roky jsme vždy došli o kousek výš. Loni jsme skončili až ve finále, kde jsme ve všech zápasech vyprodali O2 arenu. Chceme být jedním z favoritů na titul a stále se zlepšovat,“ říká dva dny před startem extraligy generální manažerka Barbora Snopková Haberová. Přečtěte si celé hodnocení generální manažerky ZDE.

Významně by tomu mělo pomoci spojení s novým generálním partnerem, sázkovou kanceláří Fortuna. „V této složité době nám tato spolupráce přináší ještě větší stabilitu,“ uvedla Snopková Haberová. „Spolupráce se Spartou má pro nás tři hlavní důvody. Silná značka, vysoké ambice a skvělá základna fanoušků,“ vyzdvihuje generální ředitel české Fortuny a člen vrcholového vedení Fortuna Entertainment Group (FEG).

„Důležitým partnerem Sparty zůstává i nadále společnost Billa, která náš klub podporovala posledních šest sezon. Této podpory si velice vážíme a jsme velmi rádi, že Billa zůstává v roli hlavního partnera našeho A-týmu a generálního partnera mládeže,“ upřesňuje Snopková Haberová.

I díky silným partnerstvím mohl jediný pražský extraligový klub přes léto posílit na všech postech. V brankovišti Sparty se objeví nové duo nadstandardních gólmanů – Jakub Kovář a Josef Kořenář. Obranné řady posílil ofenzivní bek Jakub Krejčík a nadaný Michael Krutil, útočné pak Dominik Simon, Gustaf Thorell a Ostap Safin.

„V útoku i brankovišti máme velice silnou konkurenci. Rádi bychom přivedli ještě jednoho obránce,“ prozradil sportovní ředitel Petr Ton. Ani ne týden před startem ligy kádr doplnil Dominik Simon, který strávil poslední roky v zámořské NHL. „Hráčů jako je on v extralize moc není. Slibujeme si od něj samozřejmě produktivitu, ale víme, že přínos pro tým bude mít ve spoustě herních oblastí,“ má jasno Ton. Celý rozhovor se sparťanským sportovním ředitelem najdete ZDE.

Nové je i trenérské duo na lavičce Spartu. Jako hlavní trenér ji povede uznávaný Pavel Patera, který si k sobě jako asistenty vybral Patrika Martince a sportovního manažera Jaroslava Hlinku. „Počítal jsem s tím, že je Sparta velkoklub a vše bude na vysoké úrovni. Ale jestli mě něco překvapilo, tak návštěvnost na přátelských zápasech i v Lize mistrů. Fanouškovská základna je neuvěřitelná,“ pochválil trenér sparťanské příznivce. Přečtěte si rozhovor s trenérem Paterou ZDE.

„Tým se vhodně doplnil, osa týmu přitom zůstala stejná a silná. Chceme hrát o přední příčky tabulky,“ říká před sezonou kapitán Michal Řepík. „Nikdo z nás už nechce končit sezonu jako poražený. Obrovské bitvy v semifinále a finále v posledních letech nám dodaly spoustu ohromně důležitých zkušeností, které nás letos mohou opět posunout dál,“ věří Řepík. Celý kapitánův rozhovor je k přečtení ZDE.

Pražský klub si dal za cíl být tou nejlepší volbou, kam se jít bavit v hlavním městě. „Velký průzkum mezi fanoušky nám ukázal, že oceňují především zábavu a skvělou atmosféru v O2 areně. Tu letos ještě více podpoříme, bude to opravdu showtime,“ slibuje Barbora Snopková Haberová, která by ráda ještě navýšila rekordní návštěvnost z poslední sezony, kterou neovlivnila pandemie nemoci COVID-19. Ta v sezoně 2019/2020 v základní části činila 10.330 diváků na domácí zápas Sparty.

Sparta bude nadále pokračovat v ojedinělých speciálních akcích. „Nemyslíme pouze na budoucnost, ale vážíme si úspěšné sparťanské historie. Na podzim po pěti letech opět rozšíříme Klub legend o jména pěti velkých sparťanů. Sezonou nás navíc provede jako patron jedna z největších ikon klubu, bývalý skvělý útočník a vítěz tří Stanley Cupů Jiří Hrdina,“ prozradila generální manažerka klubu. Pokračovat budou i dobročinné projekty Sparťanská krev a Sparta vzdává hold, který bude tentokrát věnován hasičům.

Odehrané 17:00 | Muži
HC Kometa Brno

KOM - SPA 2:6 - Zasloužené vítězství v Brně

Krejčík: Za podporu musíme lidem poděkovat

​Sparťané opět ve velkém darovali svou krev!

​Milan Jurčina končí svou bohatou kariéru