6. 12. 2022 Daniel Ryl

Krásné narozeniny, sparťani! Slavíme 119 let

Výjimečná. Nejsledovanější. Jedna z nejstarších na světě. Naše Sparta v neděli 6. prosince oslavila výhrou v Liberci úctyhodných 119 let. Desítky let úspěchů včetně osmi titulů, deseti účastí ve finále i úspěchů na evropské scéně, ke kterým pomohly stovky výjimečných hokejistů.

Založení našeho klubu se datuje k 6. prosinci 1903, což ze Sparty činí jeden z nejstarších hokejových klubů na celém světě. Tehdy vůbec poprvé vyjeli hráči bandy hokeje k tréninku pod hlavičkou AC Sparta a pod vedením rychlobruslaře Jaroslava Petráka.

Od roku 1909 však sparťany definitivně očaroval kanadský hokej. Od té doby se ve sparťanském dresu hnaly za kotoučem desítky legend od Karla 'Kádi' Peška přes Karla Koželuha nebo Vladimíra Zábrodského.

V sezonách 1952/1953 a 1953/1954 sparťané získali nejen své první tituly, ale také dvě prvenství na Spenglerově poháru. Sparta si tak vybudovala renomé v Česku i za hranicemi, které posílila i v letech 1990, 1993, 2000, 2002, 2006 a 2007, kdy získala své zbývající tituly.

Za 119 let své existence však nedala světu jen skvělé hokejisty, ale také několik generací skvělých a věrných fanoušků. Dnešní den patří nám všem, celému klubu i vám, sparťanským fanouškům. Krásné narozeniny!

Němeček: Jsem pyšnej, jak jsme zareagovali

SPA - KVA 6:3 - Velký obrat a hattrick kapitána!

Z hokeje na fotbal! Užijte si neděli se Spartou

Bezhotovostní zápasy na Spartě