21. 4. 2024 Alžběta Žižková

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Na mistrovství světa do 18 let ve Finsku budeme mít zastoupení! Útočník Marek Daníček nechybí v české nominaci a těší se na svou první vrcholnou akci v národním dresu. "Porveme se o medaili. Máme dobrou partu, takže věřím, že to dobře dopadne," zůstává ambiciózní tahoun sparťanské juniorky, jenž v sezoně nasbíral bod na zápas. I on se společně s dalšími spoluhráči může kromě týmového úspěchu naposledy přihlásit o zájem klubů NHL před letošním draftem talentů.

Nejsi před svou první velkou reprezentační akcí nervózní?
Moc se těším! Nervozita tam trošku je, protože je to přeci jen mezinárodní akce, mistrovství světa. Musím si ale říct, že to bude turnaj jako každý jiný a dát do toho všechno.

Motivuje tě navázat na povedenou klubovou sezonu i na světovém šampionátu?
Hlad po úspěchu určitě mám celou sezonu, ať už na klubové, či reprezentační scéně. Věřím, že se porveme o medaili! S klukama jsme si řekli, že si chceme dojít pro zlato.

Kostru týmu tvoří úspěšné mužstvo z Hlinka Gretzky Cupu, na němž jsi ale nestartoval. Jak jsi zapadl do týmu?
Myslím si, že jsem do kabiny zapadl dobře. Kluci mě vzali mezi sebe. Máme tady dobrou partu, takže věřím, že to dobře dopadne.

Cítíš díky úspěchu na Hlinkovi trošku větší tlak, než obvykle?
Nějaký tlak tady po úspěchu na Hlinkovi určitě je. Kluci, co toho byli součástí, budou chtít stoprocentně ukázat, že to nebyl žádný omyl.

Velkým lákadlem je také draft NHL, vnímáš šanci ukázat se skautům jako motivaci navíc?
Nějaká motivace kvůli tomu, že na turnaji budou skauti, určitě je, ale nesmím to brát v potaz. Pokud bych se zaměřil jen na to, že tu budou, tak právě tím spíš se něco pokazí. O draft se ale chci porvat. Udělám všechno pro to, aby si mě všimli.

Bronz je úžasný, příští rok máme na titul!

Už jsi dokázal skousnout smutný závěr sezony?
Mohlo to dopadnout lépe. S klukama jsme si řekli, že se chceme probojovat do finále, což se nám bohužel nepodařilo. Nějaký smutek tam určitě byl, s odstupem času ale je i bronzová placka úžasná.

Sezona byla hodně nahoru dolů. Jak bys ji zhodnotil jako celek?
Ze začátku jsme vůbec nevěděli, co s námi bude, protože jsme prohráli asi deset zápasů v řadě. Všechno to bylo o jeden gól, anebo jsme prohráli velmi těsně. Chtěli jsme se zvednout a naštěstí se to pak prolomilo. Tým se díky tomu ještě více semkl a dodalo nám to novou energii. Ve výsledku to dopadlo dobře, akorát konec nám úplně nevyšel.

Dokazuje třetí juniorská medaile v řadě sílu sparťanské akademie?
U předchozích medailí jsem bohužel nebyl, ale určitě to dokazuje velkou sílu. Navíc si myslím, že tady to rozhodně nemusí končit. Příští i další rok máme rozhodně šanci vyhrát. Tým bude úžasný. Myslím si, že bude stejně dobrý, jako byl teď. Nějací kluci odejdou, někdo bude hrát over age, někdo ne. Vždycky do toho ale dáme vše a snad to dopadne minimálně stejně dobře jako letos, takže s medailí.

V juniorském playoff se dobře ukázali i dva věkem ještě dorostenci. Je to další pozitivní signál?
Kluci do týmu suprově zapadli. Rozhodně nebyli jako nejmladší na nějakou špinavou práci. Mladej Novas hrál výborně, Cícha taky. Mohli sbírat nové zkušenosti a myslím si, že nám taky pomohlo, že s námi hráli. Dodali nám energii do dalších let a určitě můžou být velkým přínosem pro Spartu. Nejen pro juniorku, ale v budoucnu třeba i pro áčko.

PROGRAM ZÁKLADNÍ SKUPINY MS U18:

25. dubna: ČESKO - Švýcarsko (14:00)
26. dubna: Kanada - ČESKO (18:00)
28. dubna: Švédsko - ČESKO (14:00)
29. dubna: ČESKO - Kazachstán (14:00)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru