28. 6. 2022 Marek Táborský

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Pětistovka běžců převážně ve sparťanských barvách si v úterní podvečer podmanila pražskou Stromovku. Účastníci tradičního dobročinného běhu Sparťanská pětka pomohli získat 178.450 korun, které poputují na rekondiční pobyty onkologicky léčených dětí z Fakultní nemocnice Motol.

Už dvě hodiny před závodem bylo před Sportovní halou Fortuna živo. Pohodovou atmosféru dotvářeli kromě sparťanského DJ také maskoti Sparťák a Spartax. Cílová rovinka byla provoněná dobrotami od minipivovaru Kilián, závodníci s doprovodem si mohli zahrát stolní Stiga hokej nebo se ochladit u točené zmrzliny od společnosti Daikin.

Závod odstartoval v 18:30 hodin a za 16 minut a dvě sekundy již dobíhal vítěz celého závodu, sedmadvacetiletý Vladimír Marčík. „Běžel jsem Sparťanskou pětku poprvé. Můj kamarád ji pravidelně vyhrával, tak jsem měl speciální motivaci,“ řekl bezprostředně po protnutí cílové pásky. Nejrychlejší ženou se stala Anna Hill, která doběhla v celkovém pořadí jako patnáctá v čase 19:23.

VÝSLEDKY ZÁVODU

Tomáš Vocetka, který vyhrál poslední dva ročníky, tentokrát doběhl třetí. Byl ale součástí vítězného týmu #NEPŘEDBĚHNEŠ! Nejrychlejšími hráči A-týmu se stali Ondra Mikliš s Davidem Vitouchem, kteří proběhli cílem společně. „Nešli jsme do závodu úplně na plno,“ smál se po závodě obránce David Němeček, který nechyběl mezi běžci. „Hlavní bylo se nezranit, užít si příjemný večer spolu s fanoušky, a hlavně pomoci na dobrou věc. To se povedlo,“ konstatoval sparťanský bek.

Po závodu následovala pro všechny účastníky autogramiáda hráčů A-týmu, kde se fanoušci mohli potkat i s většinou nových posil. Dorazili totiž oba brankáři, Jakub Kovář a Josef Kořenář, obránce Michael Krutil či útočník Ostap Safin.

Sparťanskou pětku finančně podporuje:

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Němeček: Jsem pyšnej, jak jsme zareagovali

SPA - KVA 6:3 - Velký obrat a hattrick kapitána!

Z hokeje na fotbal! Užijte si neděli se Spartou

Bezhotovostní zápasy na Spartě