23. 12. 2020 Marek Táborský

​Michal Neuvirth v této sezoně nenastoupí

Z důvodu táhlých zdravotních problémů brankář Michal Neuvirth v sezoně 2020/2021 nenastoupí. „Budu se teď více věnovat rodině. Moc děkuji Spartě za šanci, kterou mi dala,“ uvedl brankář s bohatými zkušenostmi z NHL.

„Moc jsme Michalovi přáli, aby si letos za Spartu zahrál. Ač k tomu bylo v několika případech opravdu blízko, nevyšlo to. Týmu ale pomohl už jen svou přítomností na trénincích, mladí gólmani se od něj mohli ledacos přiučit,“ říká sportovní ředitel Petr Ton. "Michal se nechce vzdát svého snu zachytat si poslední zápas za svůj klub a my ho v tom budeme maximálně podporovat a budeme mu nápomocní," dodává.

„Je možné, že se Michal do branky ještě postaví. Zaslouží si obrovský respekt nejen za celou svou kariéru, ale i za to, jak se rval o svůj návrat do Sparty. Třeba ještě neřekl poslední slovo,“ věří sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Neuvirth: Děkuji Spartě za to, že mi dala šanci

Jaký je hlavní důvod toho, že do letošní sezony nenastoupíš?
Samozřejmě zdraví. Tři roky jsem se pokouším o návrat, dělám pro to maximum. Teď se ale chci věnovat především své rodině.

Několikrát jsi byl přitom velice blízko startu v extralize, pomalu jsi byl už psaný na zápasovou soupisku…
Málem jsem nastoupil v přípravě, kdy jsem se ale zranil na ranním tréninku. Měl jsem chytat i první zápas v Litvínově, kdy mě zastavila nemoc. To mě mrzí nejvíc. Můj sen je zahrát si svůj poslední zápas za Spartu, před našimi fanoušky, kteří mě stále podporují. Třeba se mi ještě splní…

Co byla ta největší překážka k tvému návratu?
Hlavně kyčle, ale nešlo jen o tuto část těla. Zdraví nemám takové, jaké bych si představoval. Přesto jsem dlouhé měsíce stále věřil, že to vyjde. Moc děkuji zejména Petrovi Přikrylovi, který pro mě udělal strašně moc. Je mi moc líto, že jsem se zatím nemohl odvděčit Spartě za důvěru, kterou do mě vložila. Zdraví je ale jenom jedno. Musím se teď dívat na to, co je nejlepší pro mě a mou rodinu. A pak to třeba ještě jednou zkusit. Nyní jsme se ale rozhodli, že tuto sezonu ukončím.

Jaké máš nejbližší plány?
Vyrazíme s rodinou na dovolenou, také mě čekají nějaká zařizování v Americe. A samozřejmě budu držet klukům z kabiny palce a koukat na každý náš zápas.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Útok posílí Švéd Erik Thorell

Thorell: Chci s týmem dojít co nejvýše

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série