1. 11. 2019 Pavel Mádl

Smejkal: Od začátku jsme hráli parádní hokej

Útočník Jiří Smejkal byl velmi výraznou postavou zápasu v Třinci, ve kterém vstřelil dvě branky a zaznamenal jednu asistenci. Zejména díky němu Sparta zvítězila 3:2, a stala se tak prvním týmem v sezóně, který si z ledu Ocelářů odváží plný bodový zisk.

Jak bys zhodnotil utkání v Třinci?
Od začátku zápasu jsme hráli parádní hokej, měli jsme několik šancí. Byli jsme lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.

Potvrdili jste, že se nám venku v posledních zápasech daří. Čím to je?
Nevím, snažíme se hrát pořád stejně. V posledním zápasu proti Liberci nám to nevyšlo, ale myslím, že tentokrát jsme ukázali, jak umíme hrát.

Tři branky padly v přesilových hrách. Byl to spíše urputný zápas, když se při hře pět na pět oba týmy těžko prosazovaly?
To bych ani neřekl. Myslím, že při hře pět na pět jsme měli rovněž nějaké šance, akorát jsme je nevyužili. Dali jsme dvě branky v přesilovkách, Třinec pouze jednu. Doufám, že v takových výkonech v přesilovkách budeme pokračovat.

5
Jiří Smejkal si na ledě Třince připsal kromě tří bodů také pět střeleckých pokusů. V brance skončily dva.

Zaznamenal jsi dvě branky a jednu asistenci. Byl to jeden z tvých nejlepších zápasů v extralize?
Dvě branky jsem dal v extralize poprvé, takže asi ano. Je skvělé, že jsme dokázali vyhrát za tři body. Myslím, že v Třinci nikdo tři body v této sezóně ještě nezískal, takže jsem rád, že jsme to dokázali právě my.

Velmi dobrou práci odvádí také tví spoluhráči z lajny Michal Řepík s Davidem Tomáškem. Sedí ti?
S Davidem se znám z mládežnických reprezentací, kde jsme spolu odehráli pár zápasů. Řepa je zkušený borec a je radost s ním hrát.

V neděli přivítáme na svém ledě brněnskou Kometu. Jak se těšíš?
Možná se bude hrát o první místo a bude to skvělý zápas. Budeme chtít vyhrát za tři body.

Bude v zápasu s Kometou něco, na co si budete muset dát obzvlášť pozor?
Brno hraje velmi vyrovnaně od začátku sezóny, sbírá body. Víme, že to bude velký zápas a my se na něj musíme co nejlépe připravit, protože má velmi zkušené hráče, kteří umějí hrát s pukem.